Tak naprawdę, znacznie łatwiej jest się nam zmotywować do biegania w sezonie wiosenno- letnim, kiedy pogoda dopisuje, a podejmowanie aktywności na świeżym powietrzu jest naprawdę przyjemne. Żeby jednak zbyt szybko się nie zniechęcić do tego celu, warto wcześniej poczytać porady i wskazówki osób, które podpowiadają nam jak zacząć biegać. Często wskazówki te są poparte ich własnymi doświadczeniami. Wydawałoby się, że nie ma nic łatwiejszego- po prostu trzeba wyjść z domu i zacząć biec. Jednak, aby faktycznie robić to w sposób profesjonalny i przemyślany, trzeba pamiętać o paru zasadach.

Najlepsza pora na bieganie- oby nie w samo południe

W sezonie letnim, kiedy często doskwierają nam upały, najlepiej jest zaplanować trening wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Nikt nie lubi biegać w upale, a można nawet powiedzieć, że nie jest do dobre dla naszego zdrowia. Dlatego też czas na trening powinien być zaplanowany z głową. Na pewno przyda się nam aplikacja do biegania na telefon- dzięki niej będziemy wiedzieli ile przebiegliśmy, a dzięki wykorzystaniu GPS-a uzyskamy także wyrysowanie trasy naszego biegu. Być może zainteresuje nas także szereg innych statystyk, jakie pokazuje tego typu aplikacja do biegania na telefon. Może to być chociażby ilość spalonych kalorii lub też średnia prędkość naszego biegu. Takie statystyki w szczególności są istotne dla osób, które trenują regularnie i które ciągle chcą polepszać swoje wyniki. Jedni wolą wydłużać sobie trasę tym samym trenując wytrzymałość, inni z kolei wolą pracować nad prędkością i nad tym, aby ten sam dystans pokonywać w coraz to krótszym czasie.

Odpowiedni strój także jest ważny

Oddychającą odzież techniczną docenimy zarówno w miesiącach upalnych jak i mroźnych. Przyda się też lekka kurtka, która chroni od wiatru oraz od deszczu. Obowiązkowym wyposażeniem każdego biegacza są też odpowiednie buty do biegania, które dają odpowiednią amortyzację- co w szczególności jest ważne dla naszych kolan. Na upalne słońce i bieganie po odkrytym terenie na pewno przyda się coś na głowę- może to być klasyczna czapka z daszkiem. Warto już na starcie pomyśleć o tym, aby skompletować swoją garderobę biegacza, bo to znacząco ułatwi nam treningi.